چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
منو اصلی
 
 

تاریخچه مرکز :

با توجه به اهميت روزافزون بيماري‌هاي خوني كودكان و بيماري‌هاي مادرزادي خوني در عرصه‌هاي سلامت، درمان، اقتصاد و پزشكي، گسترش كمي و كيفي اين رشته در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور، ضرورت ایجاد  مرکز تحقیقات را در این زمینه آشکار می سازد. بدین ترتیب مرکز تحقیقات بیماری های خونی مادرزادی کودکان مکاتبات خود را از اردیبهشت 90 با واحد های مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز و در نهایت در شانزدهمین شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در تاریخ 23 خرداد ماه 1391 موفق به اخذ موافقت اصولی مرکز از طرف وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی شد.

از علل و زمینه های موجود جهت گسترش مراکز تحقیقاتی در حیطه خون و سرطان کودکان در ایران می توان به بيماري‌هاي استراتژيك خاص خوني (تالاسمي، هموفيلي و سرطان)، ميزان رشد جمعيت و به ويژه جمعيت زير 15 سال در ايران، قرار گرفتن ايران در كمربند بيماري‌هاي خوني ارثي كه به ويژه در مناطق محروم ايران متمركز مي‌باشد و گستردگي جغرافيائي كشور و مشكلات جابجائي بيماران مزمن از يكسو و گسترش جهاني حيطه نظري و عملي اين رشته می توان اشاره نمود.  

 با توجه به جایگاه حساس و راهبردی اما مغفول تحقیقات در بیماری های خون و سرطان کودکان در ایران و نقش کلیدی و منحصر به فرد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی مرکز تحقیقات بیماری های خونی مادرزادی کودکان گامی در جهت آموزش، پیشگیری، تشخیص و درمان را به عنوان  ارکان سلامت در مسیر پژوهشهای پایه و حتی کاربردی و بالینی تلقی می شود.

 

 

 
 
 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

مركز تحقيقات بيماري هاي خوني مادرزادي كودكان

آدرس : تهران، خيابان دكتر شريعتي، بالاتر از حسينيه ارشاد، بيمارستان كودكان مفيد، ساختمان اداري طبقه دوم، مركز تحقيقات بيماري هاي خوني مادرزادي كودكان

كد پستي: 15514-15468
تلفکس : 22265488 - 021
پست الکترونیک:
pchd@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.